Gotowe projekty

domów jednorodzinnych


   Bezpośrednie otoczenie


Bezpośrednie otoczenie działki to przestrzeń wśród której żyć będą przyszli mieszkańcy domu.

Co warto rozważyć

Przed wyborem działki pod budowę należy odpowiedzieć sobie na podstawowe pytanie-czy to jest właśnie to miejsce, w którym chcemy mieszkać, w którym czujemy się dobrze i do którego zawsze będziemy chcieli z radością powracać? Oprócz czynników estetycznych czyli walorów otoczenia należy wziąć pod uwagę kwestie „praktyczne”. Działka, którą znaleźliśmy jest pięknie położona, w otoczeniu samej natury, wokół żadnych zabudowań-  cisza i spokój, brak kłopotliwych sąsiadów- po prostu raj!- wspaniale- tylko czy na pewno? Odległość od najbliższej istniejącej zabudowy oznacza najczęściej konieczność doprowadzenia przynajmniej z tego miejsca niezbędnych do budowy domu mediów. A więc im dalej „istniejący sąsiad” i czynne, dostępne elementy infrastruktury technicznej - tym większy koszt budowy naszego domu.

Różnica kosztów związanych z doprowadzeniem do projektowanego budynku instalacji zewnętrznych (takich jak woda, gaz, prąd czy kanalizacja) pomiędzy budynkiem projektowanym na działce w pobliżu istniejącej zabudowy a działce oddalonej od infrastruktury o kilkaset lub więcej metrów niejednokrotnie sięga kilkudziesięciu tysięcy złotych.

Oczywiście obecność sąsiada posiadającego dom wyposażony we wszystkie media nie zawsze oznacza możliwość przyłączenia ich właśnie od niego. Wystarczy brak wyrażenia zgody na wejście w teren i już następuje konieczność doprowadzenia instalacji z innego miejsca.

Zobacz inne projekty domów

Projekty domów: Projekt domu HG-P3
Projekt domu HG-P3 zobacz »
Projekty domów: Projekt domu HG-W1
Projekt domu HG-W1 zobacz »
Projekty domów: Projekt domu HG-C3D
Projekt domu HG-C3D zobacz »
zobacz wszystkie »


Zobacz projekty
Projekty domów o pow. < 120m2
Projekty domów o pow. 120-150m2
Projekty domów o pow. > 150m2

wszystkie projekty domów »
Znajdź projekt
Symbol projektu
Powierzchnia
Typ domu
Garaż
Informacje
SYSTEM - DOM INTELIGENTNY
 
! ZAMÓW KATALOG !
 
Zamów katalog
 
HG Atelier POLECA
copyright by HG Atelier Autorska Pracownia Projektowa Gotowe projekty domów jednorodzinnych ul. Grenadierów 7c, 30-085 Kraków
warunki sprzedaży | projekty domów - zawartość | zmiany w projekcie | projekty domów | gotowe projekty domów | zamówienie | kontakt | mapa strony