Gotowe projekty

domów jednorodzinnych


   Jak dbać o ogród


Choć z oczywistych względów ogród wraz z domem powinny tworzyć harmonijną całość zarówno pod względem estetyki jak i wzajemnej funkcjonalności o tyle proces ich utrzymania jest inny. W obydwu przypadkach podstawą jest odpowiedni projekt i jego prawidłowa realizacja. Jednak o ile po wybudowaniu domu sporadycznie wykonujemy przy nim prace (np. remontowe bądź konserwacyjne), o tyle czynności związane z utrzymaniem ogrodu trwają praktycznie przez cały rok.

Jak dbać o ogród

Kiedy nadchodzą pierwsze cieplejsze dni po zimie, bierzemy się do pracy. Wiosną przede wszystkim robimy porządki. Musimy oczyścić ziemie z gałęzi, liści i kretowisk. Ważne jest przycinanie roślin oraz zadbanie o trawnik. W lecie najważniejszą czynnością jest podlewanie. Robimy to rano lub wieczorem. Nie podczas dnia, ponieważ nasłonecznienie jest wtedy największe i woda szybko paruje. Może to w konsekwencji doprowadzić do poparzenia liści i kwiatów.

Jesienią powinniśmy poświęcić ogrodowi więcej uwagi. To czas porządków i przygotowania do zimy. Przede wszystkim należy usunąć resztki roślin, zwłaszcza opadłe liście, które podczas deszczu gniją. Tworzą też warstwę nieprzepuszczającą powietrze, w wyniku czego powstaje pleśń śniegowa. To poważna choroba trawników. Z resztek roślin, które nie zostały zaatakowane przez szkodniki lub choroby możemy stworzyć kompost. To zrobiony przez nas, praktycznie darmowy nawóz do ogrodu.

Byliny przycinamy nad ziemią ale rośliny jednoroczne usuwamy całkowicie, wraz z korzeniami. Jeśli chcemy na wiosnę cieszyć się pięknymi, nowymi kwiatami, to już teraz należy je posadzić. Chodzi tu o rośliny cebulowe np. Krokusy, hiacynty, tulipany. Cebulki i bulwy tych roślin zakwitną wiosną tylko jeśli zimę spędzą w ziemi.

Jeśli wszystko posprzątamy, wyczyścimy narzędzia ogrodowe, wówczas spokojnie możemy czekać na przyjście wiosny.

Zobacz inne projekty domów

Projekty domów: Projekt domu HG-I6
Projekt domu HG-I6 zobacz »
Projekty domów: Projekt domu HG-P3
Projekt domu HG-P3 zobacz »
Projekty domów: Projekt domu HG-I5
Projekt domu HG-I5 zobacz »
zobacz wszystkie »


Zobacz projekty
Projekty domów o pow. < 120m2
Projekty domów o pow. 120-150m2
Projekty domów o pow. > 150m2

wszystkie projekty domów »
Znajdź projekt
Symbol projektu
Powierzchnia
Typ domu
Garaż
Informacje
SYSTEM - DOM INTELIGENTNY
 
! ZAMÓW KATALOG !
 
Zamów katalog
 
HG Atelier POLECA
copyright by HG Atelier Autorska Pracownia Projektowa Gotowe projekty domów jednorodzinnych ul. Grenadierów 7c, 30-085 Kraków
warunki sprzedaży | projekty domów - zawartość | zmiany w projekcie | projekty domów | gotowe projekty domów | zamówienie | kontakt | mapa strony