Gotowe projekty

domów jednorodzinnych


   Przeznaczenie działki


Budowlana czy rolna? Status danej działki ma znaczący wpływ na koszty jej zakupu. Grunty o przeznaczeniu budowlanym są droższe od zlokalizowanych w tym samym rejonie działek rolnych.

Jak dokonać wyboru

W pierwszym przypadku nie ma wątpliwości - będziemy mogli wybrać projekt i wybudować dom, jedyne ograniczenia mogą stanowić dopuszczalne parametry dotyczące np. współczynnika intensywności zabudowy, udziału powierzchni biologicznie czynnej koniecznej do pozostawienia i inne parametry dotyczące samego budynku.

Działka rolna natomiast może również stać się terenem pod przyszłą budowę, jednak wiąże się to z koniecznością załatwienia szeregu formalności związanych z odrolnieniem.

Informacje o przeznaczeniu danego gruntu zawarte są w Miejscowym Planie Zagospodarowania Przestrzennego. Tereny zabudowy mieszkaniowej oznaczone są najczęściej literą „M”, a w części graficznej kolorem brązowym, tereny rolne natomiast to litera „R” i kolor żółty.

W celu uzyskania zmiany przeznaczenia gruntu należy wystąpić z wnioskiem o zgodę na zmianę planu. W przypadku pozytywnego rozpatrzenia wniosku rada Gminy w drodze Uchwały podejmuje decyzję o przystąpieniu do zmiany zapisu w MPZP lub odmowy.

Zobacz inne projekty domów

Projekty domów: Projekt domu HG-A4
Projekt domu HG-A4 zobacz »
Projekty domów: Projekt domu HG-D4
Projekt domu HG-D4 zobacz »
Projekty domów: Projekt domu HG-S3
Projekt domu HG-S3 zobacz »
zobacz wszystkie »


Zobacz projekty
Projekty domów o pow. < 120m2
Projekty domów o pow. 120-150m2
Projekty domów o pow. > 150m2

wszystkie projekty domów »
Znajdź projekt
Symbol projektu
Powierzchnia
Typ domu
Garaż
Informacje
SYSTEM - DOM INTELIGENTNY
 
! ZAMÓW KATALOG !
 
Zamów katalog
 
HG Atelier POLECA
copyright by HG Atelier Autorska Pracownia Projektowa Gotowe projekty domów jednorodzinnych ul. Grenadierów 7c, 30-085 Kraków
warunki sprzedaży | projekty domów - zawartość | zmiany w projekcie | projekty domów | gotowe projekty domów | zamówienie | kontakt | mapa strony