Gotowe projekty

domów jednorodzinnych


   Ukształtowanie terenu


Ukształtowanie terenu to sprawa kluczowa, której nie wolno zbagatelizowac. Może niekiedy znacząco wpłynąć na koszty związane z budową domu, jak i utrudnić znalezienie odpowiedniego projektu.

Co warto wiedzieć

W znacznej większości dostępne gotowe projekty domów przewidziane są do realizacji na płaskim terenie. W przypadku działki o dużym nachyleniu mogą wzrosnąć koszty adaptacji projektu, a w niektórych przypadkach może zaistnieć konieczność zlecenia wykonania projektu indywidualnego.

Realizacja przyszłego domu na nachylonej działce niesie ze sobą niekiedy walory estetyczne. Dom usytuowany na zróżnicowanym „kilku poziomowym” terenie może prezentować się znacznie ciekawiej niż budynek na podstawie tego samego projektu zrealizowany na płaskiej działce.

W tym pierwszym przypadku znaczną rolę odegra dla efektu końcowego przemyślany, dobrze wykonany projekt ogrodu. Należy pamiętać iż „tarasowe” ukształtowanie terenu wokół domu oprócz wzrostu kosztów związanych z realizacją pomniejszy całkowitą powierzchnię działki na mniejsze fragmenty, co z kolei wpłynie na wygodę użytkowania oraz wykonywania prac związanych z pielęgnacją ogrodu. Ponad to, jak wspomniano na wstępie, w przypadku budowy domu na nachylonym terenie wzrastają koszty budowy. Niejednokrotnie konieczne staje się wykonanie podpiwniczenia budynku, lub przynajmniej znaczne wydłużenie ścian fundamentowych w celu odpowiedniego posadowienia.

Zobacz inne projekty domów

Projekty domów: Projekt domu HG-C4
Projekt domu HG-C4 zobacz »
Projekty domów: Projekt domu HG-P7
Projekt domu HG-P7 zobacz »
Projekty domów: Projekt domu HG-U2
Projekt domu HG-U2 zobacz »
zobacz wszystkie »


Zobacz projekty
Projekty domów o pow. < 120m2
Projekty domów o pow. 120-150m2
Projekty domów o pow. > 150m2

wszystkie projekty domów »
Znajdź projekt
Symbol projektu
Powierzchnia
Typ domu
Garaż
Informacje
SYSTEM - DOM INTELIGENTNY
 
! ZAMÓW KATALOG !
 
Zamów katalog
 
HG Atelier POLECA
copyright by HG Atelier Autorska Pracownia Projektowa Gotowe projekty domów jednorodzinnych ul. Grenadierów 7c, 30-085 Kraków
warunki sprzedaży | projekty domów - zawartość | zmiany w projekcie | projekty domów | gotowe projekty domów | zamówienie | kontakt | mapa strony