Gotowe projekty

domów jednorodzinnych


   Wybór działki


Niekiedy inwestorzy planujący budowę domu są już posiadaczami terenu pod inwestycję. Grunt otrzymany w spadku po rodzinie, działka powstała w wyniku podzielenia terenu o większej powierzchni to wybrane przykłady kiedy przyszły budujący nie staje przed dylematem związanym z wyborem działki. Najczęściej jednak nie jesteśmy w tak komfortowej sytuacji, i już na początku musimy podjąć pierwszą jakże ważną decyzję, którą jest wybór gruntu pod budowę domu.

Od czego zacząć

Należy dokładnie przeanalizować szereg czynników, które będą miały istotne znaczenie przy każdym etapie realizacji inwestycji -począwszy od wyboru odpowiedniego projektu, poprzez wykonywanie robót budowlanych aż w końcu podczas użytkowania.

Lokalizacja działki zdecyduje między innymi o komforcie funkcjonowania mieszkańców. Kształt działki ma istotny wpływ zarówno na łatwość wyboru odpowiedniego projektu, jak i na koszty związane z budową domu. Bezpośrednie otoczenie to zarówno walory estetyczne, jak i koszty związane z realizacją (należy sprawdzić np. dostęp do mediów) 

Warto również pamiętać o sprawdzeniu czy dana działka znajduje się w obszarze objętym Miejscowym Planem Zagospodarowania Przestrzennego, i przede wszystkim czy działka jest przeznaczona do zabudowy. (oczywiście zakup działki rolnej nie zawsze przekreśla możliwość wybudowania na niej domu, jednak w tym przypadku proces inwestycji może się znacznie przedłużyć).

Zobacz inne projekty domów

Projekty domów: Projekt domu HG-H7G
Projekt domu HG-H7G zobacz »
Projekty domów: Projekt domu HG-D2
Projekt domu HG-D2 zobacz »
Projekty domów: Projekt domu HG-P3
Projekt domu HG-P3 zobacz »
zobacz wszystkie »


Zobacz projekty
Projekty domów o pow. < 120m2
Projekty domów o pow. 120-150m2
Projekty domów o pow. > 150m2

wszystkie projekty domów »
Znajdź projekt
Symbol projektu
Powierzchnia
Typ domu
Garaż
Informacje
SYSTEM - DOM INTELIGENTNY
 
! ZAMÓW KATALOG !
 
Zamów katalog
 
HG Atelier POLECA
copyright by HG Atelier Autorska Pracownia Projektowa Gotowe projekty domów jednorodzinnych ul. Grenadierów 7c, 30-085 Kraków
warunki sprzedaży | projekty domów - zawartość | zmiany w projekcie | projekty domów | gotowe projekty domów | zamówienie | kontakt | mapa strony