Gotowe projekty

domów jednorodzinnych


Parterowy czy z poddaszem


W domu parterowym cały układ funkcjonalny zlokalizowany jest na jednym poziomie.

Jest to z pozoru rozwiązanie wygodniejsze, chociażby z uwagi na brak schodów, który powoduje oszczędność miejsca oraz upraszcza komunikację. Całe życie domowników    odbywa się w jednym miejscu z mniej wyraźnym podziałem na strefy –dzienną i nocną niż w przypadku domu z poddaszem użytkowym. Należy pamiętać iż w przypadku domu parterowego z poddaszem nieużytkowym (przy założeniu określonego metrażu) zwiększa się powierzchnia zabudowy, w związku z czym potrzebna jest większa działka. Ponadto koszt wykonania „metra kwadratowego powierzchni użytkowej” zwiększa się w związku z koniecznością wykonania podwójnej ilości zarówno ław i ścian fundamentowych, ścian zewnętrznych oraz konstrukcji i pokrycia połaci dachowych.

Często również ilość pionów kominowych jest większa z uwagi na brak możliwości usytuowania pomieszczeń wymagających dostępu do komina w układzie „jedno nad drugim”.

Decydując się na wybór projektu domu parterowego z poddaszem nieużytkowym praktycznie trzeba wybudować dwie kondygnacje – z czego wykorzystywana będzie jedynie ta pierwsza.

W związku z powyższym zakres i koszt robót budowlanych do etapu „stanu surowego” w przypadku domu parterowego z nieużytkowym poddaszem jest właściwie  „zdwojony”.

Jednakże potencjalny wzrost kosztów budowy może w przyszłości okazać się niezmiernie istotny i znaczący dla ewentualnego zwiększenia powierzchni użytkowej domu. Mamy już poddasze, które możemy wykorzystać podwajając powierzchnię użytkową, przy poniesieniu kosztów związanych jedynie z robotami „wykończeniowymi”.

Zobacz inne projekty domów

Projekty domów: Projekt domu HG-E2G
Projekt domu HG-E2G zobacz »
Projekty domów: Projekt domu HG-C11
Projekt domu HG-C11 zobacz »
Projekty domów: Projekt domu HG-F2
Projekt domu HG-F2 zobacz »
zobacz wszystkie »


Zobacz projekty
Projekty domów o pow. < 120m2
Projekty domów o pow. 120-150m2
Projekty domów o pow. > 150m2

wszystkie projekty domów »
Znajdź projekt
Symbol projektu
Powierzchnia
Typ domu
Garaż
Informacje
SYSTEM - DOM INTELIGENTNY
 
! ZAMÓW KATALOG !
 
Zamów katalog
 
HG Atelier POLECA
copyright by HG Atelier Autorska Pracownia Projektowa Gotowe projekty domów jednorodzinnych ul. Grenadierów 7c, 30-085 Kraków
warunki sprzedaży | projekty domów - zawartość | zmiany w projekcie | projekty domów | gotowe projekty domów | zamówienie | kontakt | mapa strony